Liga angielska - 12. kolejka League One: Shrewsbury Town FC - Swindon Town FC 3-3 (2-1)

14 listopada na Montgomery Waters Meadow odbyło się starcie 12. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Shrewsbury Town i Swindon Town. Spotkanie zakończyło się remisem 3-3.

M. Smith 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Swindon Town wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Shrewsbury Town otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Aaron Pierre.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Shrewsbury Town, zdobywając kolejną bramkę. W 16. minucie wynik na 2-0 podwyższył Matthew Millar. Asystę zanotował Marc Pugh.

Między 24. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Swindon Town i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kontaktową bramkę dla jedenastki gości zdobył Joel Grant.

Niedługo później David Edwards wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shrewsbury Town, strzelając kolejnego gola w 56. minucie pojedynku. Asystę przy bramce ponownie zanotował Marc Pugh.

W 57. minucie za Jacka Payne'a wszedł Brett Pitman. W 59. minucie w zespole Shrewsbury Town doszło do zmiany. Brad Walker wszedł za Matthew Millara.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 61. minucie gola kontaktowego strzelił Hallam Hope. Przy zdobyciu bramki pomógł Paul Caddis.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Oliverowi Norburnowi z drużyny gospodarzy. Była to 88. minuta meczu.

Jedenastka gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 32 minuty, jednak zespół Swindon Town doprowadził do remisu. Gola strzelił Matthew Smith. Bramka padła po podaniu Hallama Hopego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-3.

Paul Caddis
 11′ Aaron Pierre
Akinwale Joseph Odimayo
Ethan Ebanks-Landell
Jonathan Grounds
 56′ 33′ David Edwards
Rob Hunt
 16′ 59′ Matthew Millar
Matthew Smith  90′
Charlie Daniels
Jonny Smith
88′ Oliver Norburn
Joel Grant  43′
Marc Pugh
Anthony Grant27′
83′ Shilow Tracey
Jack Payne57′
86′ Shaun James Whalley
Hallam Hope  61′ 24′
Dejan Iliev
Matěj Kovář
Ryan Barnett
Mathieu Baudry
86′ Scott High
Tom Broadbent
59′ Brad Walker
Taylor Curran
Jason Cummings
Luke Haines
Joshua Daniels
Jordan Stevens
83′ Daniel Udoh
Brett Pitman57′

Przewaga drużyny Swindon Town w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Swindon Town w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.