Liga angielska - 12. kolejka League One: Northampton Town - Accrington Stanley 0-1 (0-1)

W meczu 12. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 14 listopada, jedenastka Northampton Town przegrała z Accrington Stanley 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na PTS Academy Stadium.

J. Russell 2'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedynego gola meczu strzelił Jonathan Russell dla drużyny Accrington Stanley (”Stanley”). Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Dion Charles.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Colby Bishop z Accrington Stanley. Była to czwarta minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Accrington Stanley.

W 62. minucie kartką został ukarany Toby Savin, piłkarz ”Stanley”. W 70. minucie za Michaela Harrimana wszedł Ricky Holmes.

Chwilę później trener Northampton Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Bernard Ashley-Seal, a murawę opuścił Danny Rose. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mark Hughes
70′ Michael Harriman
Dion Charles
71′ Danny Rose
Rhys Fenlon
71′ Bernard Patrick Ashley-Seal
Sean McConville
Caleb Chukwuemeka
Tariq Uwakwe
70′ Ricky Holmes
Lewis Mansell

Drużyna Accrington Stanley zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Northampton Town żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Accrington Stanley nie skorzystała ze zmian.