Liga angielska - 12. kolejka League One: Hull City AFC - Burton Albion FC 2-0 (0-0)

W spotkaniu 12. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 14 listopada, drużyna Hull City wygrała z Burton Albion 2-0 (0-0). Starcie odbyło się na KCOM Stadium.

H. Adelakun 88'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Sam Hughes z Burton Albion. Była to siódma minuta meczu.

Sam Hughes z Burton Albion w 18. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w siódmej minucie. W 20. minucie Indiana Denchev zastąpił Johna-Joe O'Toole'a. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 46. minucie Thomas Mayer został zmieniony przez Toma Eavesa, a za Jamesa Scotta wszedł na boisko Hakeeb Adelakun, co miało wzmocnić drużynę Hull City (”Tygrysy”). W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stephena Quinna na Michaela Bostwicka. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Hull City: Gregowi Docherty'emu w 53. i Hakeebowi Adelakunowi w 60. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Tygrysów” w 62. minucie spotkania, gdy Mallik Wilks strzelił pierwszego gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole ”Tygrysów” doszło do zmiany. Martin Samuelsen wszedł za Grega Docherty'ego.

Niedługo później trener Burton Albion postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Neala Eardleya. Na boisko wszedł Reece Hutchinson, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie wynik ustalił Hakeeb Adelakun. W zdobyciu bramki pomógł Callum Elder.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Owen John Gallacher
53′ 66′ Greg Docherty
Ciaran Gilligan
Richard Smallwood
Stephen Quinn54′
George Honeyman
Indiana Denchev Vassilev20′
46′ Thomas Mayer
Ryan Edwards
 62′ Mallik Wilks
Niall Ennis
46′ James Scott
Steven Lawless
George Long
Callum Hawkins
Alfie Jones
Ben Hart
46′  88′ 60′ Hakeeb Adelakun
Reece Hutchinson86′
Callum Jones
Michael Bostwick54′
Regan Slater
John-Joe O'Toole20′
46′ Tom Eaves
Tom Hewlett
66′ Martin Samuelsen

Drużyna Hull City była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.