Liga angielska - 12. kolejka League One: Blackpool FC - Ipswich Town 1-4 (0-3)

W spotkaniu 12. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 10 października, jedenastka Blackpool FC przegrała z Ipswich Town 1-4 (0-3). Starcie odbyło się na Bloomfield Road.

T. Bishop 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Blackpool FC (”Mandarynki”) wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ipswich Town (”The Tractor Boys”) w 16. minucie spotkania, gdy Luke Chambers strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gwion Edwards.

Niedługo później Gwion Edwards wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Tractor Boys”, zdobywając kolejną bramkę w 36. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Teddy Bishop.

W 38. minucie sędzia pokazał kartkę Ethanowi Robsonowi z drużyny gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Teddy Bishop.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Jordanowi Gabrielowi, piłkarzowi ”Mandarynek”.

W 50. minucie sędzia ukarał kartką Myles'a Kenlocka, zawodnika gości. W 57. minucie Oliver Hawkins został zmieniony przez Kaydena Jacksona.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 60. minucie bramkę pocieszenia zdobył Gary Madine.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Andre Dozzell z ”The Tractor Boys”. W 69. minucie Teddy Bishop został zmieniony przez Keanana Bennettsa, co miało wzmocnić zespół Ipswich Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Keshiego Andersona na Michaela Williamsa.

W 80. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Gwion Edwards z Ipswich Town. Asystę przy bramce zaliczył Luke Chambers.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-4.

Tomáš Holý
45′ Jordan Gabriel
Teddy Bishop  45′ 69′
76′ Keshi Anderson
Emyr Huws
38′ Ethan Robson
Andre Dozzell67′
CJ Hamilton
Gwion Edwards  36′, 80′
 60′ Gary Madine
Luke Woolfenden
76′ Michael Jordan Williams