Liga angielska - 12. kolejka Championship: Wycombe Wanderers FC - Brentford FC 0-0

21 listopada na Adams Park w High Wycombe odbyło się starcie 12. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Wycombe Wanderers i Brentford FC. Mecz zakończył się remisem 0-0.

12. kolejka Anglia - Championship
2020-11-21 16:00 | Stadion: Adams Park | Arbiter: Lee Mason
Wycombe Wanderers FC
Brentford FC
0
0

Zespół Brentford FC bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała 11. miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Scottowi Kashketowi z Wycombe Wanderers. Była to 45. minuta pojedynku.

W 61. minucie Saman Ghoddos został zmieniony przez Marcusa Forssa. W tej samej minucie w zespole Wycombe Wanderers doszło do zmiany. Alex Samuel wszedł za Scotta Kashketa.

Trener Wycombe Wanderers postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Davida Wheelera i na pole gry wprowadził napastnika Garatha McCleary'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 63. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Wycombe Wanderers i jedną drużynie przeciwnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Wycombe Wanderers doszło do zmiany. Fred Onyedinma wszedł za Dominica Gape'a.

A kibice Brentford FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tarique'a Fosu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Sergi Canós. W 82. minucie w zespole Brentford FC doszło do zmiany. Vitaly Janelt wszedł za Bryana Mbeumo. W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daryla Horgana z Wycombe Wanderers, a w piątej minucie doliczonego czasu meczu Ivana Toneya z drużyny przeciwnej.

Pontus Jansson
64′ Anthony Stewart
Mads Bech Sørensen
Joe Jacobson
Rico Henry
62′ David Wheeler
Saman Ghoddos61′
Curtis Thompson
Pelenda Joshua Tunga Dasilva
73′ Dominic Gape
Mathias Jensen
89′ Daryl Jeremiah Horgan
Bryan Mbeumo82′
45′ 61′ Scott Kashket
Emiliano Marcondes Camargo Hansen
62′ Garath McCleary
Marcus Forss61′
73′ Fred Onyedinma
Aaron Presley
61′ 63′ Alex Samuel

Przewaga drużyny Brentford FC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Wycombe Wanderers otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.