Liga angielska - 12. kolejka Championship: Wigan Athletic FC - Nottingham Forest 1-0 (1-0)

W pojedynku 12. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 20 października, drużyna Wigan Athletic zwyciężyła z Nottinghamem Forest 1-0 (1-0). Mecz na DW Stadium obejrzało 13 077 widzów.

J. Lowe 35'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów drużyna Nottinghamu Forest (”Forest”) wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wigan Athletic (”The Latics”) w 35. minucie spotkania, gdy Jamal Lowe zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Gavin Massey.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lewis MacLeod z Wigan Athletic. Była to 41. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Wigan Athletic.

W 51. minucie kartką został ukarany Nathan Byrne, zawodnik gospodarzy. W 55. minucie Rafa Mir został zmieniony przez Lewisa Grabbana.

W 56. minucie w drużynie Nottinghamu Forest doszło do zmiany. Tiago Silva wszedł za Johna Bostocka. A trener ”The Latics” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kala Naismitha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Jamal Lowe. W 65. minucie Gavin Massey został zmieniony przez Josha Windassa, a w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku za Kieffera Moore'a wszedł na boisko Anthony Pilkington, co miało wzmocnić drużynę Wigan Athletic. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacka Robinsona na João Carvalha.

W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michaela Jacobsa z ”The Latics”, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Yuri Ribeiro z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Jack Robinson72′
51′ Nathan Byrne
Joe Worrall
82′ Michael Jacobs
Sammy Ameobi
 35′ 65′ Jamal Lowe
John Bostock56′
41′ Lewis MacLeod
Matty Cash
Joe Williams
Ben Watson
90′ Kieffer Moore
Rafael Mir Vicente55′
65′ Gavin Massey
Joe Lolley
Jamie Jones
Arijanet Murić
Cedric Kipre
José Manuel Rodríguez Benito
65′ Kal Naismith
Albert Adomah
90′ Anthony Pilkington
João António Antunes Carvalho72′
65′ Josh Windass
Tiago Silva56′
Joe Garner
Ryan Yates
Joe Gelhardt
Lewis Grabban55′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Nottinghamu Forest pokazał jedną.