Liga angielska - 12. kolejka Championship: Preston - Sheffield Wednesday 1-0 (0-0)

21 listopada na Deepdale odbył się mecz 12. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Prestonu i Sheffield Wednesday. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Prestonu 1-0.

T. Barkhuizen 48'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Drużyna Prestonu (”The Lilywhites”) wygrała aż 12 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko sześć.

Już w pierwszej połowie zespół Sheffield Wednesday został osłabiony. Po kwadransie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Josh Windass osłabiając tym samym drużynę gości.

Na drugą połowę zespół Prestonu wyszedł w zmienionym składzie, za Brada Pottsa, Joe Raffertego weszli Jayden Stockley, Paul Gallagher.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Prestonu w 48. minucie spotkania, gdy Tom Barkhuizen zdobył pierwszą bramkę. W 62. minucie za Massima Luonga wszedł Joey Pelupessy.

Trener Sheffield Wednesday postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Mosesa Odubajo i na pole gry wprowadził napastnika Jordana Rhodesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 80. minucie w drużynie Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Isaiah Brown wszedł za Calluma Patersona. Jedyną żółtą kartkę w meczu otrzymał Joost van Aken z Sheffield Wednesday. Była to 86. minuta pojedynku.

Julian Börner
46′ Joe Rafferty
Joost van Aken86′
72′ Ryan Ledson
Moses Odubajo74′
 48′ Tom Barkhuizen
Callum Paterson80′
Scott Sinclair
Barry Bannan
Daniel Johnson
Adam Reach
46′ Brad Potts
Massimo Luongo62′
71′ Emil Riis Jakobsen
Alex Hunt
46′ Paul Gallagher
Joey Pelupessy62′
Adam O'Reilly
Liam Shaw
72′ Ben Pearson
Isaiah Brown80′
71′ Sean Maguire
Elias Kachunga
46′ Jayden Stockley
Jordan Rhodes74′

Zespół ”The Lilywhites” był w posiadaniu piłki przez 74 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Prestonu żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Sheffield Wednesday w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.