Liga angielska - 12. kolejka Championship: Millwall FC - Cardiff City FC 1-1 (1-0)

W meczu 12. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 21 listopada, zespół Milwall FC zremisował z Cardiff City 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na The Den w Londynie.

K. Moore 79'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć zespół Cardiff City wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. 12 meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Milwall FC (”Lwy”) w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie Matt Smith dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zanotował Shaun Williams.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Lwego”.

W 57. minucie za Masona Bennetta wszedł Scott Malone. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Ryanowi Woodsowi z Milwall FC.

A kibice Milwall FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jóna Bodvarssona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ben Thompson. W 76. minucie w drużynie ”Lwego” doszło do zmiany. Troy Parrott wszedł za Matta Smitha.

Piłkarze Cardiff City w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 11 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Kieffer Moore. Przy zdobyciu bramki pomagał Josh Murphy.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lwy: Shaunowi Williamsowi w 88. minucie i Jónowi Bodvarssonowi w szóstej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Joe Bennett
72′ Ryan Woods
Marlon Pack
Jed Wallace
Harry Wilson
57′ Mason Bennett
David Junior Hoilett61′
88′ Shaun Williams
Joe Ralls
75′ Ben Thompson
Kieffer Moore  79′
 35′ 76′ Matt Smith
Robert Nesta Glatzel75′
Frank Fielding
Dillon Phillips
James Brown
Joel Bagan
57′ Scott Malone
Will Vaulks
75′ 90′ Jón Dadi Bodvarsson
Gavin Whyte
Tom Bradshaw
Mark Thomas Harris
76′ Troy Parrott
Oluwaseyi Babajide Ojo61′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast ”Lwym” przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Cardiff City w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.