Liga angielska - 12. kolejka Championship: Luton Town FC - Blackburn Rovers FC 1-1 (0-0)

21 listopada na Kenilworth Road odbyło się starcie 12. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Lutonu Town i Blackburnu Rovers. Mecz zakończył się remisem 1-1.

S. Gallagher 72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Lutonu Town wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 32. minucie kartkę dostał Joe Rothwell z zespołu gości (”Wędrowcy”).

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie Elliott Lee zastąpił Jamesa Collinsa. W tej samej minucie w drużynie Lutonu Town doszło do zmiany. James Bree wszedł za Harry'ego Cornicka.

Trener Blackburnu Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Toma Trybulla i na pole gry wprowadził napastnika Sama Gallaghera, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Dopiero w drugiej połowie Luke Berry wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lutonu Town, zdobywając bramkę w 69. minucie spotkania. Asystę zaliczył James Collins.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Bradleyowi Johnsonowi, piłkarzowi ”Wędrowców”.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę Blackburnu Rovers w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Sam Gallagher. Asystę przy golu zanotował Barry Douglas.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w jedenastce Blackburnu Rovers doszło do zmiany. Ryan Nyambe wszedł za Joe Rankin-Costella. A kibice Lutonu Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kazengę LuaLuę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić George Moncur. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Blackburn Rovers: Harveyowi Elliottowi w 81. minucie i Benowi Breretonowi w czwartej minucie doliczonego czasu meczu.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Thomas Kaminski
90′ Martin Cranie
Tom Trybull68′
59′ Elliott Lee
Joe Rothwell32′
76′ George Moncur
Bradley Johnson71′
Kiernan Dewsbury-Hall
Harvey Elliott81′
 69′ 77′ Luke Berry
Adam Armstrong
59′ Harry Cornick
Ben Brereton90′
James Shea
Aynsley Pears
59′ James Bree
Amari'i Bell
Tom Lockyer
Hayden Carter
Jordan Clark
Ryan Nyambe76′
76′ Kazenga LuaLua
John Buckley
77′ Pelly Ruddock Mpanzu
Jacob Davenport
90′ Ryan Tunnicliffe
Tyrhys Dolan
59′ James Collins
Stewart Downing
Sam Nombe
Sam Gallagher68′  72′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Blackburnu Rovers przyznał cztery żółte.

Jedenastka Lutonu Town w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.