Liga angielska - 11. kolejka League Two: Port Vale FC - Scunthorpe United FC 0-1 (0-1)

17 listopada na Vale Park w Stoke-on-Trencie odbyło się starcie 11. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Port Vale i Scunthorpe United. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Scunthorpe United 1-0.

Abobaker Eisa 28'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Scunthorpe United wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach jedenastka Port Vale próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 27. minucie kartką został ukarany Ryan Loft, piłkarz Scunthorpe United.

Jedyną bramkę meczu zdobył Abobaker Eisa dla drużyny Scunthorpe United. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Mark Howard.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Scunthorpe United.

W 52. minucie Adam Crookes został zastąpiony przez Christiana Montaña. W 54. minucie Kevin van Veen został zmieniony przez Johna McAteego, co miało wzmocnić drużynę Scunthorpe United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Scotta Burgessa na Harry'ego McKirdy'ego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Jai Rowe z zespołu gości. Była to 58. minuta pojedynku. Trener Port Vale postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Davida Amoo i na pole gry wprowadził napastnika Devante'a Rodneya, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Scunthorpe United doszło do zmiany. Devarn Green wszedł za Ryana Lofta.

Niedługo później trener Scunthorpe United postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Abobakera Eisę wszedł Jacob Bedeau, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły gole.

Emmanuel Onariase
52′ Adam Crookes
Junior Brown
64′ Scott Burgess
Alfie Beestin
Tom Conlon
Alex Gilliead
Emmanuel Oyeleke
Abobaker Eisa  28′ 86′
66′ David Amoo
Jordan Hallam
64′ Harry McKirdy
Philipp Kenan Dünnwald-Turan
52′ Christian Alexis Montaño Castillo
Devarn Green75′
Tom Pope
Myles Hippolyte
66′ Devante Rodney
John McAtee54′

Przewaga zespołu Port Vale w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Scunthorpe United przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.