Liga angielska - 11. kolejka League Two: Colchester United FC - Stevenage FC 3-1 (1-1)

W spotkaniu 11. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 3 listopada, drużyna Colchestera Utd wygrała ze Stevenage FC 3-1 (1-1). Pojedynek odbył się na JobServe Community Stadium.

M. Dinanga 15'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Colchestera Utd wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Colchestera Utd nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie bramkę zdobył Jevani Brown. Przy zdobyciu bramki asystował Callum Harriott.

W 15. minucie minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją broniąc strzał Marcusa Dinangi. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Między 23. a 29. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka Stevenage FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Elliotta Lista wszedł Inih Effiong.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Colchestera Utd przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie Jevani Brown po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Callum Harriott.

W 69. minucie Romain Vincelot został zmieniony przez Jacka Smitha. W 75. minucie w drużynie Stevenage FC doszło do zmiany. Danny Newton wszedł za Marcusa Dinangę. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Benowi Cokerowi ze Stevenage FC. Była to 78. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Colchestera Utd w 81. minucie spotkania, gdy Jevani Brown zdobył trzecią bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Cohen Bramall.

Po chwili trener Colchestera Utd postanowił wzmocnić linię napadu i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Calluma Harriotta. Na boisko wszedł Joshua Bohui, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Elliott List46′
26′ 83′ Callum Harriott
Marcus Dinanga  15′ 15′ (k.) 75′
Ben Edward Stevenson
Arthur Read
85′ Kwame Poku
Romain Vincelot69′
 11′, 57′, 81′ 88′ Jevani Brown
Olufemi Akinwande29′
Shamal George
William Johnson
Omar Sowunmi
Ross Marshall
85′ Noah Chilvers
Jack Smith69′
Luke Gambin
Terence Owen Vancooten
Miquel Scarlett
Inih Effiong46′
83′ Joshua Bohui
Danny Newton75′
88′ Michael Kwaku Folivi
Aramide Oteh

Drużyna Colchestera Utd była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.