Liga angielska - 11. kolejka League Two: Cambridge United FC - Salford City FC 2-1 (1-1)

W meczu 11. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 3 listopada, jedenastka Cambridge United wygrała z Salford City 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Abbey Stadium.

A. Eastham 30'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Salford City wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salford City w 30. minucie spotkania, gdy Ashley Eastham strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Tom Clarke.

Zawodnicy Cambridge United odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Jack Iredale. Sytuację bramkową stworzył Wes Hoolahan.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Niedługo po przerwie jedenastka Cambridge United trafiła do bramki rywala. W 50. minucie wynik ustalił z karnego Joe Ironside. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

W 70. minucie Brandon Thomas-Asante został zastąpiony przez George'a Boyda. W tej samej minucie Jack Iredale został zmieniony przez Paula Mullina, co miało wzmocnić drużynę Cambridge United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Iana Hendersona na Brunona Andradego. Po chwili trener Cambridge United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Harvey Knibbs, a murawę opuścił Joe Ironside.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w zespole Salford City doszło do zmiany. Luke Burgess wszedł za Oscara Threlkelda. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Salford City: Ashleyowi Hunterowi w 85. minucie i Jasonowi Lowe'owi w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Oscar Threlkeld83′
 43′ 70′ Jack Iredale
Ashley Hunter85′
Greg Taylor
Jason Lowe90′
Wes Hoolahan
Ian Henderson77′
 50′ (k.) 78′ Joe Ironside
Luke Burgess83′
78′ Harvey Knibbs
Martin Smith
Tom Knowles
Luke Armstrong
70′ Paul Mullin
Bruno Miguel Carvalho Andrade77′

Przewaga jedenastki Salford City w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Cambridge United żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Zespół Cambridge United w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.