Liga angielska - 11. kolejka League One: Plymouth Argyle FC - Swindon Town FC 4-2 (3-2)

W pojedynku 11. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 3 listopada, zespół Plymouth Argyle zwyciężył ze Swindon Town 4-2 (3-2). Mecz odbył się na Home Park.

A. Grant 23'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Plymouth Argyle (”The Greens”) wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu arbiter pokazał żółtą kartkę Jackowi Payne'owi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Greens” w szóstej minucie spotkania, gdy Luke Jephcott strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Byron Moore.

Prawie natychmiast Joe Edwards wywołał eksplozję radości wśród kibiców Plymouth Argyle, zdobywając kolejną bramkę w siódmej minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Ryan Hardie.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Hallam Hope. Asystę przy bramce zaliczył Dion Donohue.

W 14. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tyrese'a Fornaha, piłkarza gospodarzy.

Zawodnicy Swindon Town odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 23. minucie Anthony Grant wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Jacka Payne'a.

W 25. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Luke Jephcott z ”The Greens”. Po raz kolejny asystę zaliczył Ryan Hardie.

W 38. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Jonny'emu Smithowi, piłkarzowi Swindon Town. W czwartej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jonny Smith z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 38. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Plymouth Argyle wyszedł w zmienionym składzie, za Tyrese'a Fornaha wszedł Conor Grant. W 57. minucie Jack Payne został zmieniony przez Jordana Stevensa.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia przyznał żółtą kartkę Matthew Smithowi z Swindon Town. Trener Swindon Town postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Joela Granta i na pole gry wprowadził napastnika Bretta Pitmana, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Plymouth Argyle doszło do zmiany. Frank Nouble wszedł za Luke'a Jephcotta.

W 76. minucie żółtą kartkę otrzymał Ryan Hardie z zespołu gospodarzy. Trener ”The Greens” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dominica Telforda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ryan Hardie. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Swindon Town doszło do zmiany. Ellis Iandolo wszedł za Hallama Hopego.

Zespół Swindon Town ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 89. minucie wynik na 4-2 podwyższył Conor Grant.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-2.

Jonathan Grounds
 7′ Joe Edwards
Joel Grant67′
14′ 46′ Tyrese Momodu Fornah
Matthew Smith62′
 6′, 25′ 67′ Luke Jephcott
Jonny Smith38′ 45′
76′ 78′ Ryan Hardie
Taylor Curran
46′  89′ Conor Grant
Luke Haines
Ben Reeves
Ellis Iandolo82′
78′ Dominic Telford
Jordan Stevens57′
67′ Frank Nouble
Brett Pitman67′

Piłkarze Swindon Town dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.