Liga angielska - 11. kolejka League One: Crewe Alexandra FC - Gillingham FC 0-1 (0-0)

3 listopada na Alexandra Stadium odbył się pojedynek 11. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Crewe Alexandra i Gillingham FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Gillingham FC 1-0.

J. Akinde 58'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół Crewe Alexandra wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie kartkę dostał Luke Offord z drużyny gospodarzy.

Trener Gillingham FC postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Trae Coyle'a i na pole gry wprowadził napastnika Johna Akinde'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedyną bramkę meczu zdobył John Akinde dla zespołu Gillingham FC. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował Jordan Graham.

W 69. minucie Daniel Powell zastąpił Owena Dale'a. W 71. minucie Vadaine Oliver został zmieniony przez Dominica Samuela, a za Thomasa O'Connora wszedł na boisko Matthew Willock, co miało wzmocnić drużynę Gillingham FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Calluma Ainleya na Olivera Finneya oraz Toma Lowerego na Offrande'a Zanzalę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Crewe Alexandra: Perry'emu Ngowi w 75. i Mikaelowi Mandronowi w 82. minucie.

Joe Lumley
75′ Perry Ng Tian-Hee
Ryan Jackson
Omar Beckles
Jack Tucker
12′ Luke Offord
Connor Ogilvie
Harry Pickering
Zechariah Medley
75′ Callum Ainley
Kyle Dempsey
88′ Tom Lowery
Jordan Graham
Ryan Wintle
Robbie McKenzie
69′ Daniel Powell
Thomas O'Connor90′
82′ Mikael Mandron
Declan Drysdale
75′ Oliver Finney
Christian Maghoma
Luke Murphy
Matthew Willock90′
69′ Owen Dale
Henry Woods
Chris Porter
John Akinde55′  58′
88′ Offrande Zanzala
Dominic Samuel71′

Przewaga jedenastki Crewe Alexandra w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Gillingham FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.