Liga angielska - 11. kolejka League One: Blackpool FC - Wigan Athletic FC 1-0 (0-0)

W pojedynku 11. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 3 listopada, drużyna Blackpool FC wygrała z Wigan Athletic 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Bloomfield Road.

S. Kaikai 47'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Wigan Athletic (”The Latics”) wygrał aż siedem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko cztery.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Blackpool FC (”Mandarynki”) w 47. minucie spotkania, gdy Sullay Kaikai strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Jerry Yates.

W 83. minucie w drużynie Wigan Athletic doszło do zmiany. Thelo Aasgaard wszedł za Christophera Merriego. W 84. minucie Jerry Yates został zmieniony przez Beryly'ego Lubalę. A trener ”The Latics” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Olivera Crankshawa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Kyle Joseph.

Po chwili trener ”Mandarynek” postanowił wzmocnić linię pomocy i w drugiej minucie doliczonego czasu starcia zastąpił zmęczonego Sullaya Kaikaiego. Na boisko wszedł Daniel Kemp, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Alex Perry
 47′ 90′ Sullay Kaikai
Danny Gardner
Grant Ward
Christopher Merrie83′
84′ Jerry Yates
Harry McHugh
90′ Daniel Kemp
Divin Baningime
84′ Beryly Lubala
Charlie Jolley

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Zespół ”The Latics” w drugiej połowie także wymienił dwóch graczy.