Liga angielska - 10. kolejka League Two: Salford City FC - Oldham Athletic AFC 2-0 (1-0)

W starciu 10. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 31 października, drużyna Salford City zwyciężyła z Oldham AFC 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na The Peninsula Stadium.

A. Hunter 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Salford City wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie arbiter pokazał kartkę Carlowi Piergianniemu, zawodnikowi Oldham AFC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salford City w 24. minucie spotkania, gdy James Wilson strzelił pierwszego gola. W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jasona Lowe'a z Salford City, a w 31. minucie Camerona Borthwicka-Jacksona z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Salford City.

W 61. minucie George Blackwood zastąpił Zachary'ego Dearnleya. W tej samej minucie w zespole Oldham AFC doszło do zmiany. Dylan Bahamboula wszedł za Kyle'a Jamesona.

Jedenastka Oldham AFC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Ashley Hunter. Sytuację bramkową stworzył Ian Henderson.

W 77. minucie Bobby Grant został zmieniony przez Daniela Rowe'a, co miało wzmocnić jedenastkę Oldham AFC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamesa Wilsona na Luke'a Armstronga w 88. minucie. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Brandon Thomas-Asante z drużyny gospodarzy. Była to 80. minuta pojedynku. Chwilę później trener Salford City postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za napastnika Iana Hendersona wszedł Joey Jones, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Dylan Fage
80′ Brandon Thomas-Asante
Callum Whelan
Oscar Threlkeld
Cameron Borthwick-Jackson31′
 73′ Ashley Hunter
Brice Ntambwe
30′ Jason Lowe
Bobby Grant77′
90′ Ian Henderson
George Blackwood61′
 24′ 88′ James Wilson
Davis Keillor-Dunn
William Evans
Laurence Bilboe
Di'Shon Bernard
Jordan Barnett
90′ Joey Jones
Thomas Hamer
Luke Burgess
Dylan Bahamboula61′
Martin Smith
Zachary Dearnley61′
88′ Luke Armstrong
Alfie John McCalmont
Bruno Miguel Carvalho Andrade
Daniel Lucas Rowe77′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna Salford City w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.