Liga angielska - 10. kolejka League Two: Exeter City FC - Carlisle United FC 1-0 (0-0)

31 października na St James Park odbyło się spotkanie 10. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Exeter City i Carlisle Utd. Starcie zakończyło się zwycięstwem Exeter City 1-0.

T. Parkes 48'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Drużyna Exeter City wygrała aż 14 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko sześć.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 25. minucie Aaron Hayden został zastąpiony przez Maksa Hunta.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Tom Parkes. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nicky Law.

Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Jack Sparkes z Exeter City. Była to 53. minuta meczu. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gime Touré osłabiając tym samym drużynę Carlisle Utd. Chwilę później trener Carlisle Utd postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Joe Rileya. Na boisko wszedł Omari Patrick, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 74. minucie w zespole Carlisle Utd doszło do zmiany. Gavin Reilly wszedł za Jona Mellisha.

Aaron Hayden25′
 48′ Tom Parkes
Rodney McDonald
53′ Jack Sparkes