Liga angielska - 10. kolejka League Two: Crawley Town FC - Cambridge United FC 2-1 (1-1)

W starciu 10. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 31 października, drużyna Crawley Town wygrała z Cambridge United 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na The People's Pension Stadium.

J. Ironside 3'

Był to pojedynek drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się dziewiąta i druga drużyna League' Two.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Cambridge United wygrał aż sześć razy, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Cambridge United nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Joe Ironside. Przy zdobyciu bramki pomagał Kyle Knoyle.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie Max Watters wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Tom Nichols.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 52. minucie Max Watters zastąpił Ashleya Nadesana.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Crawley Town w 56. minucie spotkania, gdy Tom Nichols zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Sama Matthewsa.

W 61. minucie George Francomb został zmieniony przez Archie Daviesa, a za Sama Matthewsa wszedł na boisko Tyler Frost, co miało wzmocnić zespół Crawley Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joe Ironside'a na Wesa Hoolahana oraz Leona Daviesa na Idrisa El Mizouniego. Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Archie Davies z drużyny gospodarzy. Była to 71. minuta starcia. Niedługo później trener Cambridge United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Harvey Knibbs, a murawę opuścił Harrison Dunk.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu czerwoną kartkę obejrzał Jake Hesketh, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Dimitar Mitov
61′ George Francomb
Harrison Dunk77′
74′ Sam Matthews
Leon Davies69′
Jack Powell
Luke Hannant
87′ Jake Hesketh
Hiram Boateng
Jake Hessenthaler
Jack Iredale
 56′ Tom Nichols
Paul Mullin
 44′ 52′ Max Watters
Joe Ironside  3′ 63′
Thomas McGill
Callum Burton
Joe McNerney
Harry Darling
61′ 71′ Archie Daniel Davies
Idris El Mizouni69′
74′ Tyler Jayden Frost
Wes Hoolahan63′
Sam Ashford
Andrew Dallas
Brian Galach
Harvey Knibbs77′
52′ Ashley Nadesan
Tom Knowles

Sędzia nie ukarał piłkarzy Cambridge United żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.