Liga angielska - 10. kolejka League Two: Cheltenham Town - Forest Green Rovers 2-1 (1-0)

W pojedynku 10. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 31 października, zespół Cheltenham Town zwyciężył z Forest Green Rovers 2-1 (1-0). Mecz odbył się na Jonny-Rocks Stadium.

A. Collins 73'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Forest Green Rovers wygrała dwa razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cheltenham Town w 11. minucie spotkania, gdy William Boyle zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Ben Tozer.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Cheltenham Town: Williamowi Boyle'owi w 14. i Alfie Mayowi w 26. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cheltenham Town.

W 56. minucie Daniel Sweeney został zastąpiony przez Aarona Collinsa.

Jedenastka Forest Green Rovers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie wynik na 2-0 podwyższył Andrew Williams. Przy zdobyciu bramki pomagał Alfie May.

W 58. minucie kartkę dostał Liam Sercombe z jedenastki gospodarzy. W 61. minucie w drużynie Forest Green Rovers doszło do zmiany. Odin Bailey wszedł za Jake Younga. W tej samej minucie trener Cheltenham Town postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Alex Addai, a murawę opuścił Reuben Reid.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Forest Green Rovers doszło do zmiany. Kane Wilson wszedł za Christophera Stokesa. W 73. minucie sędzia ukarał kartką Christophera Clementsa, zawodnika gospodarzy. W tej samej minucie wynik ustalił z karnego Aaron Collins. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Cheltenham Town doszło do zmiany. Ellis Chapman wszedł za Alfie Maya. W 76. minucie arbiter przyznał kartkę Ebou Adamsowi z Forest Green Rovers. Zespołowi Forest Green Rovers zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Cheltenham Town.

Udoka Godwin-Malife
 11′ 14′ William Boyle
Liam Kitching
Ben Peter Anthony Tozer
Christopher Stokes66′
58′ Liam Sercombe
Daniel Sweeney56′
Conor Thomas
Scott Wagstaff
73′ Christopher Clements
Jordan Moore-Taylor
Chris Hussey
Carl Winchester
26′ 74′ Alfie May
Ebou Adams76′
61′ Reuben James Reid
Jake Young61′
 57′ Andrew Williams
Eliott Whitehouse
74′ Ellis Chapman
Aaron Collins56′  73′ (k.)
61′ Alex Addai
Mathew Stevens

Przewaga zespołu Forest Green Rovers w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Jedenastka Cheltenham Town zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Forest Green Rovers przyznał jedną.

Drużyna Cheltenham Town w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.