Liga angielska - 10. kolejka League One: Wigan Athletic FC - Northampton Town FC 2-3 (0-2)

W spotkaniu 10. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 31 października, drużyna Wigan Athletic przegrała z Northampton Town 2-3 (0-2). Mecz odbył się na DW Stadium.

C. Chukwuemeka 66'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Wigan Athletic (”The Latics”) wygrał aż osiem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie kartkę obejrzał Oliver Crankshaw z Wigan Athletic.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Northampton Town w 13. minucie spotkania, gdy Danny Rose strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Harry Smith.

Niedługo później Sam Hoskins wywołał eksplozję radości wśród kibiców Northampton Town, zdobywając kolejną bramkę w 21. minucie starcia. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zaliczył Michael Harriman.

W 22. minucie Oliver Crankshaw zastąpił Emekę Obiego. W 40. minucie kartkę dostał Joe Garner, piłkarz Wigan Athletic. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Northampton Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Caleba Chukwuemekę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Danny Rose. Posunięcie trenera było słuszne. Caleba Chukwuemekę strzelił kolejnego gola w 66. minucie spotkania. W 63. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Joe Garner.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy celnym strzałem popisał się Caleb Chukwuemeka. Bramka padła po podaniu Sama Hoskinsa.

W 68. minucie Nicky Adams został zmieniony przez Marka Marshalla, co miało wzmocnić zespół Northampton Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thela Aasgaarda na Kyle'a Josepha.

”The Latics” szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas James. Asystę przy bramce zaliczył Tom Pearce.

Od 77. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Northampton Town i jedną drużynie przeciwnej. W samej końcówce pojedynku w jedenastce Northampton Town doszło do zmiany. Luka Račić wszedł za Harry'ego Smitha. Zespołowi Wigan Athletic zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Northampton Town.

Jonathan Mitchell90′
13′ 22′ Oliver Crankshaw
Cian Bolger
 75′ Thomas James
Alan Sheehan
Adam Long
Fraser Horsfall
77′ Tom Pearce
Jack Sowerby81′
73′ Thelo Aasgaard
Danny Rose  13′ 61′
 63′ (k.) 40′ Joe Garner
Harry Smith89′
Owen Evans
Steve Arnold
22′ Emeka Obi
Caleb Chukwuemeka61′  66′
73′ Kyle Joseph
Ricky Korboa

Zawodnicy Wigan Athletic dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół ”The Latics” wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.