Liga angielska - 10. kolejka League One: Portsmouth FC - Charlton Athletic FC 0-2 (0-1)

31 października na Fratton Park odbyło się spotkanie 10. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Portsmouth FC i Charltonu Athletic. Mecz zakończył się zwycięstwem Charltonu Athletic 2-0.

C. Aneke 82'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Charltonu Athletic (”The Addicks”) wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Charltonu Athletic w 26. minucie spotkania, gdy Jonny Williams strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Ian Maatsen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Charltonu Athletic.

Na drugą połowę drużyna ”Pompey” wyszła w zmienionym składzie, za Jacka Whatmough wszedł Rasmus Schmidt. W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Benowi Amos z Charltonu Athletic.

Trener Portsmouth FC postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Marcusa Harnessa i na pole gry wprowadził napastnika Ellisa Harrisona, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Iana Maatsena, piłkarza ”The Addicks”. W 71. minucie Omar Bogle zastąpił Chukwuemekę Anekego.

Dopiero w drugiej połowie Chukwuemeka Aneke wywołał eksplozję radości wśród kibiców Charltonu Athletic, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Paul Smyth.

W 84. minucie w zespole Portsmouth FC doszło do zmiany. Jordie Hiwula-Mayifuila wszedł za Calluma Johnsona. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonym czasie gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Rasmusowi Schmidtowi i Chukwuemece Anekemu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Ben Amos59′
84′ Callum Johnson
Chris Gunter
46′ Jack Whatmough
Omar Bogle71′
64′ Marcus Harness
Conor Washington
Alex Bass
Ashley Maynard-Brewer
Cameron Pring
Ben Purrington74′
46′ 90′ Rasmus Schmidt Nicolaisen
Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke71′  82′ 90′
Ben Close
Dylan Levitt
Bryn Morris
Albie Morgan
64′ Ellis Harrison
James Vennings
84′ Jordie Hiwula-Mayifuila
Paul Smyth72′

Zawodnicy Portsmouth FC otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.