Liga angielska - 10. kolejka League One: Milton Keynes Dons FC - AFC Wimbledon 1-1 (1-1)

31 października na Stadium mk odbyło się starcie 10. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Milton Keynes Dons i Wimbledon. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

J. Pigott 10'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Milton Keynes Dons wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Wimbledon otworzyli wynik. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Joe Pigott.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 13. minucie wynik ustalił Scott Fraser. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Cameron Jerome.

W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Calluma Reilly'ego z Wimbledon, a w 34. minucie Matthew Sorinolę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 61. minucie Stephen Walker został zmieniony przez Carltona Morrisa. Po chwili trener Wimbledon postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Jacka Rudoniego. Na boisko wszedł Ethan Chislett, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Po chwili trener Milton Keynes Dons postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Ben Gladwin, a murawę opuścił Lasse Sørensen. Na 10 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Milton Keynes Dons doszło do zmiany. Daniel Harvie wszedł za Matthew Sorinolę. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Danielowi Harviemu i Joe Pigottowi.

Shane McLoughlin
76′ Lasse Sørensen
Alex Woodyard
 13′ Scott Fraser
Callum Reilly30′
34′ 80′ Matthew Sorinola
Steve Seddon
Jordan Houghton
Anthony Hartigan
61′ Stephen Walker
Joe Pigott  10′ 90′
Cameron Jerome
Jack Rudoni70′
Lee Nicholls
Nik Tzanev
80′ 90′ Daniel Harvie
Cheye Alexander
George Benjamin Williams
Nesta Guinness-Walker
76′ Ben Gladwin
William Nightingale
David Kasumu
Ethan Chislett70′
Joe Mason
Ryan Longman
61′ Carlton Morris
Ollie Palmer

Przewaga drużyny Milton Keynes Dons w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Wimbledon otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka Milton Keynes Dons w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.