Liga angielska - 10. kolejka League One: Ipswich Town - Crewe Alexandra FC 1-0 (0-0)

W starciu 10. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 31 października, jedenastka Ipswich Town wygrała z Crewe Alexandra 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Portman Road.

O. Hawkins 62'

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 55. minucie kartkę obejrzał Andre Dozzell z Ipswich Town (”The Tractor Boys”).

Jedynego gola meczu strzelił Oliver Hawkins dla drużyny Ipswich Town. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Alan Judge.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mikaela Mandrona z Crewe Alexandra, a w 66. minucie Alana Judge'a z drużyny przeciwnej. W 69. minucie Oliver Hawkins zastąpił Kaydena Jacksona. Chwilę później trener Crewe Alexandra postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Mikaela Mandrona. Na boisko wszedł Chris Porter, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Owen Dale został zmieniony przez Daniela Powella, a za Calluma Ainleya wszedł na boisko Oliver Finney, co miało wzmocnić jedenastkę Crewe Alexandra. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Teddego Bishopa na Jacka Lankestera. Niedługo później trener Ipswich Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Keanan Bennetts, a murawę opuścił Freddie Sears. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ipswich Town: Kaydenowi Jacksonowi w 86. i Gwionowi Edwardsowi w 88. minucie.

Harry Pickering
80′ Teddy Bishop
Tom Lowery
66′ Alan Judge
Callum Ainley82′
55′ Andre Dozzell
Ryan Wintle
88′ Gwion Edwards
Owen Dale71′
 62′ 69′ Oliver Hawkins
Mikael Mandron63′ 71′
84′ Freddie Sears
Luke Murphy
80′ Jack Lankester
Chris Porter71′
84′ Keanan Bennetts
Daniel Powell71′
69′ 86′ Kayden Jackson
Offrande Zanzala

Drużyna Ipswich Town zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.