Liga angielska - 10. kolejka League One: Gillingham FC - Sunderland AFC 0-2 (0-0)

W spotkaniu 10. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 31 października, drużyna Gillingham FC przegrała z Sunderland AFC 0-2 (0-0). Starcie odbyło się na Priestfield Stadium.

L. Gooch 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Sunderland AFC (”Czarne Koty”) wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Drużyna Gillingham FC od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lyndena Goocha z ”Czarnych Kot”, a w 40. minucie Ryana Jacksona z drużyny przeciwnej.

W 59. minucie karnego dla Gillingham FC nie wykorzystał Jordan Graham. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alexander MacDonald osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

W 66. minucie za Dominica Samuela wszedł Scott Robertson. W 70. minucie w drużynie Sunderland AFC doszło do zmiany. Danny Graham wszedł za Aidena O'Briena. A trener Gillingham FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Johna Akinde'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Vadaine Oliver.

Trener Sunderland AFC postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Josha Scowena i na pole gry wprowadził napastnika Chrisa Maguire'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sunderland AFC w 84. minucie spotkania, gdy Chris Maguire strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Gillingham FC doszło do zmiany. Trae Coyle wszedł za Jordana Grahama.

Drużyna Gillingham FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Lynden Gooch. Przy zdobyciu bramki asystował Chris Maguire.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Lee Burge
40′ Ryan Jackson
Luke O'Nien
59′ (k.) 87′ Jordan Graham
Josh Scowen80′
Robbie McKenzie
Lynden Gooch  90′ 23′
Kyle Dempsey
Denver Hume
61′ Alexander MacDonald
Grant Leadbitter
66′ Dominic Samuel
Aiden O'Brien70′
70′ Vadaine Oliver
Max Power
87′ Trae Coyle
Jack Diamond
66′ Scott Robertson
Danny Graham70′
Matthew Willock
Will Grigg
70′ John Akinde
Chris Maguire80′  84′ (k.)

Drużyna Sunderland AFC była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom Gillingham FC, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Zespół Gillingham FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.