Liga angielska - 10. kolejka League One: Burton Albion FC - Blackpool FC 1-2 (0-1)

31 października na Pirelli Stadium w Burton-upon-Trencie odbył się pojedynek 10. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Burton Albion i Blackpool FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Blackpool FC 2-1.

J. Yates 21',75'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Burton Albion wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Blackpool FC (”Mandarynki”) w 21. minucie spotkania, gdy Jerry Yates strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Sullay Kaikai.

W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stephena Quinna z Burton Albion, a w 40. minucie Christophera Maxwella z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Blackpool FC.

W 57. minucie Indiana Denchev zastąpił Charlesa Vernama. W tej samej minucie w drużynie Burton Albion doszło do zmiany. Ryan Edwards wszedł za Nialla Ennisa.

W 63. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Blackpool FC Daníel Grétarsson.

W 75. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jerry Yates z ”Mandarynek”. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Ciaran Gilligan z Burton Albion. Była to 77. minuta meczu.

Chwilę później trener ”Mandarynek” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Sullaya Kaikaiego. Na boisko wszedł Grant Ward, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W następstwie utraty gola trener Burton Albion postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Ciarana Gilligana i na pole gry wprowadził napastnika Joe Powella, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 89. minucie w drużynie ”Mandarynek” doszło do zmiany. Oliver Šarkić wszedł za Jerry'ego Yatesa.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

James Husband
77′ 80′ Ciaran Gilligan
CJ Hamilton
Steven Lawless
Michael Jordan Williams
39′ Stephen Quinn
Kenneth Dougall
57′ Niall Ennis
Sullay Kaikai78′
Kane Hemmings
Jerry Yates  21′, 75′ (k.) 89′
57′ Indiana Denchev Vassilev
Gary Madine
Teddy Sharman-Lowe
Jack Sims
Neal Eardley
Jordan Gabriel
57′ Ryan Edwards
Demetri Mitchell
Ben Fox
Jordan Thorniley
57′ Charles Vernam
Daniel Kemp
80′ Joe Powell
Grant Ward78′
Luke Varney
Oliver Šarkić89′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast ”Mandarynkom” pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół ”Mandarynek” w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.