Liga angielska - 10. kolejka Championship: Stoke City FC - Huddersfield Town FC 0-1 (0-0)

1 października na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie odbyło się spotkanie 10. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Stoke City i Huddersfield Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Huddersfield Town 1-0. Na stadionie stawiło się 20 372 widzów.

J. Bacuna 82'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 pojedynków jedenastka Stoke City (”Garncarze”) wygrała 14 razy i zanotowała 13 porażek oraz 14 remisów.

Od pierwszych minut zespół Huddersfield Town (”The Terriers”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Stoke City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie Elias Kachunga został zastąpiony przez Adamę Diakhabego. Trener ”Garncarze” postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Thomasa Ince'a i na pole gry wprowadził napastnika Tyrese'a Campbella. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością.

W 62. minucie Fraizer Campbell został zmieniony przez Isaaca Mbenzę, a za Trevoha Chalobaha wszedł na boisko Juninho Bacuna, co miało wzmocnić drużynę Huddersfield Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lee Gregory'ego na Nicka Powella. W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dannego Simpsona z Huddersfield Town, a w 67. minucie Sam Clucasa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Huddersfield Town w 82. minucie spotkania, gdy Juninho Bacuna zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Adama Diakhaby.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Stoke City doszło do zmiany. Mark Duffy wszedł za Joe Allena. W 89. minucie sędzia pokazał kartkę Jonathanowi Hoggowi z jedenastki gości.

Tommy Elphick
59′ Thomas Ince
Christopher Schindler
87′ Joe Allen
Danny Simpson65′
67′ Sam Clucas
Karlan Ahearne-Grant
81′ Lee Gregory
Florent Hadërgjonaj
87′ Mark Duffy
Juninho Bacuna73′  82′
81′ Nick Powell
Adama Diakhaby54′
Ryan Woods
Isaac Mbenza62′
59′ Tyrese Campbell
Steve Mounié

Zawodnicy Stoke City otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Już w najbliższą sobotę zespół ”The Terriers” zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Hull City AFC. Tego samego dnia Swansea City AFC będzie gościć zespół ”Garncarze”.