Liga angielska - 10. kolejka Championship: Cardiff City FC - Barnsley FC 3-0 (2-0)

W meczu 10. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 3 listopada, drużyna Cardiff City wygrała z Barnsley FC 3-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Cardiff City Stadium. Na boisku mogliśmy zobaczyć Michała Helika występującego w Barnsley FC (”The Tykes”).

H. Wilson 77'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Cardiff City wygrała aż 13 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu David Hoilett wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cardiff City, zdobywając bramkę w czwartej minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Joe Bennett.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Mattemu Jamesowi z drużyny gości. Była to 39. minuta spotkania. W 40. minucie Elliot Simões zastąpił Clarke'a Oduora.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cardiff City w 45. minucie spotkania, gdy Joe Ralls strzelił z karnego drugiego gola.

W 63. minucie w jedenastce ”The Tykes” doszło do zmiany. Victor Adeboyejo wszedł za Patricka Schmidta. Chwilę później trener Cardiff City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Roberta Glatzla. Na boisko wszedł Oluwaseyi Ojo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cardiff City w 77. minucie spotkania, gdy Harry Wilson zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Joe Ralls.

W 79. minucie Harry Wilson został zmieniony przez Gavina Whyte'a, a za Joe Rallsa wszedł na boisko Will Vaulks, co miało wzmocnić drużynę Cardiff City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mattego Jamesa na Aapa Halmego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Alex Mowatt
 77′ 79′ Harry Wilson
Conor Chaplin
 4′ David Junior Hoilett
Elliot Jorge Simões Inácio40′
 45′ (k.) 86′ Joe Ralls
Matty James39′ 80′
Kieffer Moore
Callum Styles
67′ Robert Nesta Glatzel
Herbie Kane
86′ Will Vaulks
Luke Thomas
79′ Gavin Whyte
Victor Adeboyejo63′
67′ Oluwaseyi Babajide Ojo
George Miller

Sędzia nie ukarał zawodników Cardiff City żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.