Liga angielska - 10. kolejka Championship: Blackburn Rovers FC - Middlesbrough FC 0-0

W meczu 10. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 3 listopada, drużyna Blackburnu Rovers zremisowała z Middlesbrough FC 0-0. Starcie odbyło się na Ewood Park.

10. kolejka Anglia - Championship
2020-11-03 20:45 | Stadion: Ewood Park | Arbiter: David Webb
Blackburn Rovers FC
Middlesbrough FC
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań zespół Middlesbrough FC (”Boro”) wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Tom Trybull z drużyny gospodarzy (”Wędrowcy”). Była to 18. minuta starcia.

Na drugą połowę jedenastka Blackburnu Rovers wyszła w zmienionym składzie, za Tyrhysa Dolana wszedł Joe Rothwell. W 50. minucie arbiter pokazał kartkę Joe Rankin-Costellowi, zawodnikowi gospodarzy.

W 57. minucie Tom Trybull zastąpił Corry'ego Evansa. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Patrick Coleman z Middlesbrough FC. W 71. minucie w drużynie Middlesbrough FC doszło do zmiany. Marvin Johnson wszedł za Haydena Coulsona.

Po chwili trener ”Wędrowców” postanowił wzmocnić formację obronną i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Derricka Williamsa. Na boisko wszedł Scott Wharton, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Od 78. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Blackburnu Rovers. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w zespole Middlesbrough FC doszło do zmiany. Chuba Akpom wszedł za Britta Assombalongę.

Anfernee Dijksteel
78′ Darragh Lenihan
Dael Fry
77′ Derrick Williams
Patrick James Coleman McNair67′
50′ Joe Rankin-Costello
Marc Bola
18′ 57′ Tom Trybull
Marcus Tavernier
Harvey Elliott
George Saville
46′ Tyrhys Dolan
Jonathan Howson
90′ Lewis Harry Holtby
Dejan Stojanovic
77′ 85′ Scott Wharton
Marcus Browne
John Buckley
Marvin Johnson71′
Jacob Davenport
Patrick Roberts
57′ Corry Evans
Lewis Wing
46′ Joe Rothwell
Nathan Wood-Gordon
Harrison Chapman
Chuba Akpom79′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Jedenastka Middlesbrough FC miała 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał pięć żółtych kartek ”Wędrowcom”, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Middlesbrough FC w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.