Liga angielska - 1. kolejka League Two: Southend United FC - Harrogate Town FC 0-4 (0-2)

12 września na Roots Hall w Southend-on-Sei odbyło się starcie 1. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Southend United i Harrogate Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Harrogate Town 4-0.

A. Martin 60'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Richard Taylor z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Harrogate Town w 25. minucie spotkania, gdy Jack Muldoon strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Aaron Martin.

Zespół Southend United ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Lloyd Kerry.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Aaronowi Martinowi, piłkarzowi gości.

W 59. minucie Mark Beck został zastąpiony przez Jona Steada.

Niedługo później Aaron Martin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Harrogate Town, strzelając kolejnego gola w 60. minucie pojedynku. Asystę zanotował Ryan Fallowfield.

W 63. minucie w drużynie Southend United doszło do zmiany. Harry Kyprianou wszedł za Nathana Ralpha.

W 69. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jack Muldoon z Harrogate Town. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Aaron Martin.

W 74. minucie Terrell Egbri został zmieniony przez Erena Kinalego, a za Lewisa Garda wszedł na boisko Harry Phillips, co miało wzmocnić zespół Southend United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aarona Martina na Toma Walkera. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Isaac Hutchinson z Southend United. Była to 90. minuta meczu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

William Smith
63′ Nathan Ralph
Warren Matthew Burrell
7′ Richard Taylor
Josh Falkingham
74′ Terrell Egbri
Ryan Fallowfield
79′ Lewis Gard
Lloyd Kerry  44′
Jordan Green
George Thomson
90′ Isaac Hutchinson
Daniel Jones
74′ Eren Kinali
Kevin Lokko
63′ Harry Kyprianou
Connor Kirby
79′ Harry Phillips
Tom Walker75′
Matt Rush
Jon Stead59′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Southend United w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół Southend United rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Carlisle United FC. Tego samego dnia Walsall FC będzie rywalem drużyny Harrogate Town w meczu, który odbędzie się w Doncaster.