Liga angielska - 1. kolejka League Two: Port Vale FC - Crawley Town FC 2-0 (1-0)

W meczu 1. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 12 września, drużyna Port Vale wygrała z Crawley Town 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Vale Park w Stoke-on-Trencie.

M. Cullen 39',66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Port Vale wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut jedenastka Crawley Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Port Vale była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Mark Cullen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Port Vale, zdobywając bramkę w 39. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Devante Rodney.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Port Vale.

Na drugą połowę zespół Crawley Town wyszedł w zmienionym składzie, za Jacka Powella wszedł Ricky German.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Port Vale w 66. minucie spotkania, gdy Mark Cullen zdobył drugą bramkę. W 68. minucie Sam Ashford zastąpił Jake'a Hessenthalera.

W tej samej minucie Tyler Frost został zmieniony przez Toma Nicholsa, co miało wzmocnić jedenastkę Crawley Town. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Devante'a Rodneya na Christiana Montaña w 80. minucie oraz Marka Cullena na Theo Robinsona w tej samej minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Jack Powell46′
 39′, 66′ 84′ Mark Cullen
Ashley Nadesan
80′ Devante Rodney
Jake Hessenthaler68′
80′ Christian Alexis Montaño Castillo
Tarryn Allarakhia
Emmanuel Oyeleke
Brian Galach
Danny Whitehead
Ricky German46′
84′ Theo Robinson
Tom Nichols68′

Drużyna Port Vale w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

19 września drużyna Crawley Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Scunthorpe United FC. Tego samego dnia Exeter City FC będzie gościć drużynę Port Vale.