Liga angielska - 1. kolejka League Two: Northampton Town FC - Walsall FC 0-1 (0-1)

3 sierpnia na PTS Academy Stadium odbyło się spotkanie 1. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Northampton Town i Walsall FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Walsall FC 1-0. Mecz obejrzało 6 260 widzów.

1. kolejka Anglia - League Two
2019-08-03 16:00 | Stadion: PTS Academy Stadium | Widzów: 6260 | Arbiter: N. Kinseley
Northampton Town FC
Walsall FC
0
1
J. Clarke 13'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Walsall FC (”The Saddlers”) wygrała aż 10 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył James Clarke dla drużyny ”The Saddlers”. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Danny Guthrie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Elijahowi Adebayowi z Walsall FC. Była to 38. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”The Saddlers”.

W 56. minucie kartkę dostał Alan McCormack, zawodnik Northampton Town. W 60. minucie Alan McCormack został zmieniony przez Shauna McWilliamsa.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Northampton Town doszło do zmiany. Andrew Williams wszedł za Matthew Warburtona. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Reece'a Halla-Johnsona z Northampton Town, a w 72. minucie Liama Kinsellę z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener Walsall FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Danny'ego Guthriego. Na boisko wszedł Gary Liddle, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom The Saddlers: Danowi Scarrowi w 76. i Joshowi Gordonowi w 80. minucie. W 78. minucie Reece Hall-Johnson został zmieniony przez Ryana Watsona, co miało wzmocnić jedenastkę Northampton Town. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamesa Clarkego na Zaka Jules'a w 87. minucie oraz Josha Gordona na Rory'ego Holdena w tej samej minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

James Clarke  13′ 87′
67′ 78′ Reece Hall-Johnson
Danny Guthrie72′
56′ 60′ Alan McCormack
Liam Kinsella72′
Harry Smith
Stuart Sinclair
Sam Hoskins
Josh Gordon80′ 90′
65′ Matthew Warburton
Elijah Adebayo38′
Steve Arnold
Jack Rose
Jordan Turnbull
Callum Cockerill-Mollett
60′ Shaun McWilliams
Zak Jules87′
Scott Pollock
James Hardy
Morgan Roberts
Gary Liddle72′
78′ Ryan Watson
Wes McDonald
65′ Andrew Williams
Rory Holden90′

Piłkarze Northampton Town dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

10 sierpnia drużyna Walsall FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Forest Green Rovers FC. Tego samego dnia Port Vale FC będzie przeciwnikiem zespołu Northampton Town w meczu, który odbędzie się w Stoke-on-Trencie.