Liga angielska - 1. kolejka League Two: Leyton Orient - Cheltenham Town FC 1-0 (0-0)

W starciu 1. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 3 sierpnia, zespół Leyton Orient zwyciężył z Cheltenham Town 1-0 (0-0). Mecz na The Breyer Group Stadium w Londynie obejrzało 6 534 widzów.

1. kolejka Anglia - League Two
2019-08-03 16:00 | Stadion: The Breyer Group Stadium | Widzów: 6534 | Arbiter: M. Salisbury
Leyton Orient
Cheltenham Town FC
1
0
J. Wright 68'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter przyznał Luke'owi Varneyowi z zespołu gości. Była to siódma minuta spotkania.

W 13. minucie za Deana Brilla wszedł Sam Sargeant. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu zdobył Josh Wright dla drużyny Leyton Orient. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował Conor Wilkinson.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwone kartki dostali: Luke Varney (po drugiej żółtej), Rohan Ince z Cheltenham Town. W następstwie utraty bramki trener Cheltenham Town postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Maksa Sheafa i na pole gry wprowadził napastnika Aleksa Addaiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 84. minucie w zespole Leyton Orient doszło do zmiany. James Alabi wszedł za Conora Wilkinsona.

Niedługo później trener Leyton Orient postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku zastąpił zmęczonego Jordana Maguire'a-Drewa. Na boisko wszedł Louis Dennis, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Ryan Broom
90′ Jordan Maguire-Drew
Rohan Ince72′
 68′ Josh Wright
Max Sheaf75′
Lee Angol
Tahvon Campbell67′
84′ Conor Wilkinson
Luke Varney7′ 70′
13′ Sam Sargeant
Rhys Lovett
Myles Judd
Chris Hussey63′
Dale Gorman
Christopher Clements
84′ James Alabi
Jake Billy Doyle-Hayes
90′ Louis Dennis
Conor Thomas
Matt Harrold
Alex Addai75′
Ruel Sotiriou
Gavin Reilly67′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Cheltenham Town pokazał jedną żółtą i dwie czerwone.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

10 sierpnia zespół Cheltenham Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Scunthorpe United FC. Tego samego dnia Macclesfield Town FC będzie gościć zespół Leyton Orient.