Liga angielska - 1. kolejka League Two: Exeter City FC - Macclesfield Town FC 1-0 (0-0)

W pojedynku 1. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 3 sierpnia, jedenastka Exeter City wygrała z Macclesfield Town 1-0 (0-0). Mecz na St James Park obejrzało 4 502 widzów.

R. Bowman 88'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań zespół Exeter City wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Macclesfield Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Exeter City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Macclesfield Town: Jayowi Harrisowi w 24. i Jakowi McCourtowi w 41. minucie.

W 53. minucie Nicky Ajose zastąpił Lee Martina. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Macclesfield Town doszło do zmiany. Jacob Blyth wszedł za Joe Ironside'a.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 70. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Emmanuelowi Osadebe'owi i Ryanowi Bowmanowi. Po chwili trener Macclesfield Town postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Bena Stephensa wszedł David Fitzpatrick, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Macclesfield Town nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

Jedyną bramkę meczu dla Exeter City zdobył Ryan Bowman w 88. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nicky Law.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia, w drużynie Macclesfield Town za Theo Vassella wszedł Fraser Horsfall, a w jedenastce Exeter City Randell Williams zmienił Gary'ego Warrena.

Jay Harris24′
90′ Randell Williams
Jak McCourt41′
53′ Nicky Ajose
Emmanuel Osadebe70′
 88′ 70′ Ryan Bowman
Joe Ironside61′
Jonathan Maxted
David Fitzpatrick80′
90′ Gary Warren
Fraser Horsfall90′
Craig Alan Woodman
Michael Rose
53′ Lee Martin
Brice Ntambwe
Alex Fisher
Jacob Blyth61′
Matt Jay

Ben Seymour

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Macclesfield Town przyznał trzy.

Drużyna Exeter City w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

10 sierpnia zespół Macclesfield Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Leyton Orient. Tego samego dnia Stevenage FC będzie gościć jedenastkę Exeter City.