Liga angielska - 1. kolejka League Two: Colchester United FC - Port Vale FC 1-1 (1-1)

W spotkaniu 1. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 3 sierpnia, jedenastka Colchesteru Utd zremisowała z Port Vale 1-1 (1-1). Mecz na JobServe Community Stadium obejrzało 3 729 widzów.

1. kolejka Anglia - League Two
2019-08-03 16:00 | Stadion: JobServe Community Stadium | Widzów: 3729 | Arbiter: D. Drysdale
Colchester United FC
Port Vale FC
1
1
L. Norris 45'
T. Pope 5'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 starcia drużyna Colchesteru Utd wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Port Vale w piątej minucie spotkania, gdy Tom Pope strzelił z karnego pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Davidowi Amoo z jedenastki gości. Była to dziewiąta minuta starcia.

Piłkarze Colchesteru Utd w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Luke Norris. Przy strzeleniu gola pomógł Luke Prosser.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie arbiter przyznał kartkę Davidowi Worrallowi z Port Vale. W 65. minucie Tom Pope został zastąpiony przez Marka Cullena.

W 73. minucie kartką został ukarany Adam Crookes, zawodnik gości. Trener Port Vale postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Davida Worralla i na pole gry wprowadził napastnika Christiana Montaña. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Nathan Smith
70′ Jevani Brown
David Worrall56′ 88′
Tom Lapslie
David Amoo9′ 76′
75′ Harry Pell
Tom Conlon
82′ Courtney Senior
Luke Joyce
 45′ Luke Norris 'Hacker'
Scott Burgess
70′ Luke Gambin
Christian Alexis Montaño Castillo88′
82′ Andre Hasanally
Richie Bennett76′
75′ Ben Edward Stevenson
Mark Cullen65′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Port Vale wręczył trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

10 sierpnia jedenastka Port Vale będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Northampton Town FC. Tego samego dnia Plymouth Argyle FC będzie gościć jedenastkę Colchesteru Utd.