Liga angielska - 1. kolejka League Two: Cheltenham Town FC - Morecambe FC 1-2 (1-0)

12 września na Jonny-Rocks Stadium odbył się pojedynek 1. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cheltenham Town i Morecambe. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Morecambe 2-1.

Carlos Gomes 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Zespół Cheltenham Town wygrał aż 10 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko pięć.

Od pierwszych minut zespół Morecambe zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Cheltenham Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cheltenham Town w 28. minucie spotkania, gdy Alfie May strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Harry Davis z jedenastki gości. Była to 40. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cheltenham Town.

Na drugą połowę zespół Morecambe wyszedł w zmienionym składzie, za Cole'a Stocktona wszedł Liam McAlinden. W 75. minucie za Alfie Maya wszedł Alex Addai. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Adam Phillips.

Chwilę później trener Cheltenham Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Christophera Clementsa. Na boisko wszedł Matt Blair, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 82. minucie Ben Pringle został zmieniony przez Aleksa Kenyona, a za Adama Phillipsa wszedł na boisko John O'Sullivan, co miało wzmocnić jedenastkę Morecambe. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andrew Williamsa na Reubena Reida.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił Carlos Gomes. Przy strzeleniu gola pomógł Liam McAlinden.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Nathaniel Knight-Percival
81′ Christopher Clements
Kelvin Mellor
Liam Sercombe
Adam Phillips  78′ (k.) 88′
Conor Thomas
Ben Pringle82′
85′ Andrew Williams
Cole Stockton46′
 28′ 75′ Alfie May
Carlos Mendes Gomes  90′
Max Harris
Mark Halstead
Daniel Bowry
Ryan Cooney
81′ Matt Blair
Alex Kenyon82′
Elliott Michael Bonds
John O'Sullivan88′
75′ Alex Addai
Freddie Price
George Lloyd
Jordan Slew
85′ Reuben James Reid
Liam McAlinden46′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Morecambe przyznał jedną żółtą.

19 września zespół Morecambe zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Cambridge United FC. Tego samego dnia Tranmere Rovers FC będzie rywalem drużyny Cheltenham Town w meczu, który odbędzie się w Birkenhead.