Liga angielska - 1. kolejka League One: Tranmere Rovers FC - Rochdale AFC 2-3 (0-1)

3 sierpnia na Prenton Park w Birkenhead odbył się pojedynek 1. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Tranmere Rovers i Rochdale. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rochdale 3-2. Na stadionie stawiło się 8 032 widzów.

R. Norrington-Davies 69'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rochdale w 12. minucie spotkania, gdy Ian Henderson strzelił z karnego pierwszego gola.

W 41. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Olivera Rathbone'a z Rochdale, a w drugiej minucie doliczonego czasu Connora Jenningsa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rochdale.

Na drugą połowę zespół Tranmere Rovers wyszedł w zmienionym składzie, za Stefana Paynego, Jordana Ponticellego weszli Morgan Ferrier, Rushian Hepburn-Murphy.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Rochdale, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy Ian Henderson po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2. Asystę przy golu zanotował Callum Camps.

W 53. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Oliverowi Banksowi z Tranmere Rovers. W 57. minucie Oliver Rathbone zastąpił Aarona Morleya. W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Roberta Sancheza, piłkarza Rochdale.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 69. minucie wynik na 0-3 podwyższył Rhys Norrington-Davies. Ponownie sytuację bramkową stworzył Callum Camps.

W 89. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Rochdale Stephen Dooley.

Prawie natychmiast Connor Jennings wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tranmere Rovers, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Emmanuel Monthe.

Minutę później arbiter wręczył żółtą kartkę Michaelowi Williamsowi z drużyny gości. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Rushian Hepburn-Murphy osłabiając tym samym zespół gospodarzy. W szóstej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Tranmere Rovers doszło do zmiany. Paul Mullin wszedł za Sida Nelsona.

Zespołowi Tranmere Rovers zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Rochdale.

Jim McNulty
90′ Sid Nelson
Rhys Norrington-Davies  69′
George Ray
Eoghan O'Connell79′
Liam Ridehalgh
Michael Jordan Williams90′
53′ Oliver Banks
Callum Camps
Kieron Morris
Stephen Dooley 89′ (samob.)
David Perkins
Jimmy Keohane
46′ Stefan Payne
Oliver Rathbone41′ 57′
46′ Jordan Ponticelli
Rekeil Pyke70′
 90′ 45′ Connor Jennings
Matt Done70′
46′ 90′ Morgan Ferrier
Aaron Morley57′
46′ 90′ Rushian Hepburn-Murphy
Jimmy Ryan79′
90′ Paul Mullin
Calvin Andrew

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

10 sierpnia drużyna Rochdale zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Doncaster Rovers FC. Tego samego dnia Portsmouth FC będzie gościć drużynę Tranmere Rovers.