Liga angielska - 1. kolejka League One: Sunderland AFC - Oxford United FC 1-1 (0-1)

W meczu 1. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 3 sierpnia, zespół Sunderland AFC zremisował z Oxford Utd 1-1 (0-1). Mecz na Stadium of Light obejrzało 33 498 widzów.

1. kolejka Anglia - League One
2019-08-03 16:00 | Stadion: Stadium of Light | Widzów: 33498 | Arbiter: P. Wright
Sunderland AFC
Oxford United FC
1
1
L. Gooch 49'
T. Fosu 14'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Sunderland AFC (”Czarne Koty”) wygrała aż trzy razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Oxford Utd otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Tarique Fosu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Cameron Brannagan.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Oxford Utd.

W 49. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Lynden Gooch. W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Johnowi Mousinhowi z Oxford Utd.

W 59. minucie Elliot Embleton został zastąpiony przez Duncana Watmore'a. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksa Gorrina z Oxford Utd, a w 70. minucie Lyndena Goocha z drużyny przeciwnej. W 71. minucie w jedenastce ”Czarnych Kot” doszło do zmiany. Aiden McGeady wszedł za Willa Grigga.

Chwilę później trener Oxford Utd postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Benjamina Woodburna wszedł James Hanson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. Trener Sunderland AFC postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Lyndena Goocha i na pole gry wprowadził napastnika Chrisa Maguire'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej piątej minucie spotkania, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Oxford Utd: Jamesowi Henry'emu i Cameronowi Brannaganowi.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Tarique Fosu  14′ 82′
59′ Elliot Embleton
Alejandro Rodríguez Gorrín65′
 49′ (k.) 70′ 82′ Lynden Gooch
Josh Ruffles
Dylan McGeouch
Benjamin Woodburn75′
Marc McNulty
Jamie Mackie
71′ Will Grigg
Elliott Jordan Moore90′
71′ Aiden McGeady
James Hanson75′
Luke O'Nien
Malachi Napa
59′ Duncan Watmore
Mark Sykes
82′ Chris Maguire
Rob Hall82′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Oxford Utd wręczył cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

10 sierpnia drużyna Oxford Utd będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Peterborough United FC. Tego samego dnia Ipswich Town będzie gościć zespół Sunderland AFC.