Liga angielska - 1. kolejka League One: Shrewsbury Town FC - Portsmouth FC 1-0 (0-0)

3 sierpnia na Montgomery Waters Meadow odbyło się starcie 1. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Shrewsbury Town i Portsmouth FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Shrewsbury Town 1-0. Na stadionie zasiadło 7 880 widzów.

1. kolejka Anglia - League One
2019-08-03 16:00 | Stadion: Montgomery Waters Meadow | Widzów: 7880 | Arbiter: C. Breakspear
Shrewsbury Town FC
Portsmouth FC
1
0
R. Giles 68'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Shrewsbury Town wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Portsmouth FC (”Pompey”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Shrewsbury Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Portsmouth FC: Antonowi Walkesowi w 29. i Garethowi Evansowi w 31. minucie.

W 53. minucie Anton Walkes został zmieniony przez Jamesa Boltona. W tej samej minucie Gareth Evans został zmieniony przez Bretta Pitmana, co miało wzmocnić zespół Portsmouth FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luke'a McCormicka na Josha Laurenta w tej samej minucie oraz Fejiriego Okenabirhiego na Shauna Whalleya w tej samej minucie.

Między 59. a 67. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”Pompey” i jedną drużynie przeciwnej.

Jedynego gola meczu strzelił Ryan Giles dla drużyny Shrewsbury Town. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Shauna Whalleya.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Shaun Whalley, piłkarz Shrewsbury Town. W 75. minucie w zespole Portsmouth FC doszło do zmiany. Ellis Harrison wszedł za Marcusa Harnessa. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ross McCrorie z zespołu ”Pompey” i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 67. minucie.

W 89. minucie w drużynie Shrewsbury Town doszło do zmiany. Abobaker Eisa wszedł za Steve'a Morisona. W doliczonym czasie gry arbiter wręczył żółtą kartkę Donaldowi Love'owi z Shrewsbury Town.

Craig MacGillivray
59′ Ethan Ebanks-Landell
Lee Brown
90′ Donald Love
Ronan Curtis
 68′ Ryan Giles
Gareth Evans31′ 53′
53′ Luke McCormick
Marcus Harness75′
Romain Vincelot
Ross McCrorie67′ 81′
64′ Fejiri Okenabirhie
Tom Naylor
89′ Steve Morison
Brandon Neil Haunstrup
89′ Abobaker Eisa
Andy Cannon
53′ Josh Laurent
Ben Close
Brad Walker
Ellis Harrison75′
64′ 74′ Shaun James Whalley
Brett Pitman53′ 65′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną ”Pompey”, a piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

10 sierpnia drużyna Portsmouth FC rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Tranmere Rovers FC. Tego samego dnia Milton Keynes Dons FC będzie gościć drużynę Shrewsbury Town.