Liga angielska - 1. kolejka League One: Portsmouth FC - Shrewsbury Town FC 0-0

12 września na Fratton Park odbył się mecz 1. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Portsmouth FC i Shrewsbury Town. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

1. kolejka Anglia - League One
2020-09-12 16:00 | Stadion: Fratton Park | Arbiter: C. Breakspear
Portsmouth FC
Shrewsbury Town FC
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Shrewsbury Town wygrał aż sześć razy, zremisował raz, a przegrał tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Shrewsbury Town.

W 55. minucie za Garetha Evansa wszedł Andy Cannon. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Marcus Harness z zespołu gospodarzy.

Chwilę później trener Portsmouth FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Marcusa Harnessa. Na boisko wszedł Ryan Williams, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 73. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Shrewsbury Town i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej czwartej minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Aaron Pierre osłabiając drużynę Shrewsbury Town. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 28. minucie.

Scott High
55′ Gareth Evans
Josh Vela75′ 78′
67′ 69′ Marcus Harness
Brad Walker
73′ 80′ Bryn Morris
Donald Love
55′ Andy Cannon
Ryan Barnett84′
80′ Ben Close
Oliver Norburn78′
69′ Ryan Williams
Joshua Daniels
Ellis Harrison
Daniel Udoh

Piłkarze gości otrzymali w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

19 września zespół Shrewsbury Town będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Northampton Town FC. Natomiast 20 września Rochdale AFC będzie gościć zespół Portsmouth FC.