Liga angielska - 1. kolejka League One: Peterborough United - Fleetwood Town 1-3 (0-2)

3 sierpnia na Weston Homes Stadium odbyło się spotkanie 1. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Peterborough United i Fleetwood Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fleetwood Town 3-1. Na stadionie stawiło się 7 958 widzów.

1. kolejka Anglia - League One
2019-08-03 16:00 | Stadion: Weston Homes Stadium | Widzów: 7958 | Arbiter: R. Lewis
D. Andrew 81'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów jedenastka Fleetwood Town wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Harry Souttar wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fleetwood Town, zdobywając bramkę w czwartej minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Paul Coutts.

Zespół Peterborough United ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Josh Morris. Przy strzeleniu gola pomógł Harry Souttar.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie kartkę dostał Paul Coutts, zawodnik gości. W 59. minucie w drużynie Peterborough United doszło do zmiany. Marcus Maddison wszedł za Joe Warda.

W 66. minucie kartkę obejrzał Harrison Biggins z zespołu gości.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 67. minucie gola kontaktowego strzelił Ivan Toney. Asystę przy bramce zaliczył Marcus Maddison.

W 70. minucie Conor McAleny został zmieniony przez Paddego Maddena. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Fleetwood Town doszło do zmiany. Ashley Hunter wszedł za Josha Morrisa. W 78. minucie sędzia wręczył kartkę Lewie Coyle'owi z Fleetwood Town.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fleetwood Town w 81. minucie spotkania, gdy Daniel Andrew strzelił trzeciego gola. Od 84. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Fleetwood Town doszło do zmiany. Jack Sowerby wszedł za Paula Couttsa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Harrison Biggins66′
59′ Joe Ward
Paul Coutts51′ 85′
Alex Woodyard
Jordan Rossiter
 67′ 90′ Ivan Toney
Ryan Rydel
59′ Marcus Maddison