Liga angielska - 1. kolejka League One: Northampton Town FC - AFC Wimbledon 2-2 (2-2)

12 września na PTS Academy Stadium odbyło się starcie 1. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Northampton Town i Wimbledon. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

N. Guinness-Walker 23'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Northampton Town wygrała aż siedem razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka Wimbledon trafiła do bramki rywala. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Ethan Chislett. W zdobyciu bramki pomógł Joe Pigott.

W 12. minucie arbiter przyznał kartkę Fraserowi Horsfallowi z drużyny gospodarzy.

Niedługo później Matthew Warburton wywołał eksplozję radości wśród kibiców Northampton Town, zdobywając bramkę w 19. minucie meczu.

Zawodnicy Wimbledon szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 23. minucie Nesta Guinness-Walker dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola ponownie asystował Joe Pigott.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Po pół godzinie gry wynik ustalił Ricky Korboa.

W 35. minucie kartką został ukarany Joe Pigott, zawodnik Wimbledon. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Trener Northampton Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Bernarda Ashleya-Seala. Na boisko wszedł Sam Hoskins, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Wimbledon doszło do zmiany. Anthony Hartigan wszedł za Ethana Chisletta.

W 84. minucie Matthew Warburton został zmieniony przez Caleba Chukwuemekę. Trener Wimbledon postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Ryana Longmana i na pole gry wprowadził napastnika Adama Roscrowa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Paul Kalambayi
12′ Fraser Horsfall
Callum Reilly
 19′ 84′ Matthew Warburton
Alex Woodyard
63′ Bernard Patrick Ashley-Seal
Joe Pigott35′
 31′ Ricky Korboa
William Nightingale
84′ Caleb Chukwuemeka
Jaakko Oksanen
63′ Sam Hoskins
Anthony Hartigan75′
Ethan Johnston
Adam Roscrow86′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Drużyna Wimbledon w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.

19 września zespół Wimbledon zawalczy o kolejne punkty w Londynie. Jego przeciwnikiem będzie Plymouth Argyle FC. Tego samego dnia Shrewsbury Town FC będzie gościć drużynę Northampton Town.