Liga angielska - 1. kolejka League One: Doncaster Rovers - Milton Keynes Dons 1-1 (0-0)

12 września na The Keepmoat Stadium odbył się pojedynek 1. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Doncasteru Rovers i Milton Keynes Dons. Mecz zakończył się remisem 1-1.

B. Cargill 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Doncasteru Rovers (”Wikingowie”) wygrał aż sześć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna Milton Keynes Dons zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Doncasteru Rovers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Doncasteru Rovers w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Madger Antonio. Asystę przy bramce zanotował Rayhaan Tulloch.

W 69. minucie Lasse Sørensen został zmieniony przez Calluma Brittaina. W 74. minucie kartkę obejrzał Jordan Houghton z zespołu gości. Chwilę później trener Doncasteru Rovers postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Rayhaana Tullocha. Na boisko wszedł Jason Eyenga-Lokilo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Doncaster Rovers: Taylorowi Richardsowi w 83. i Benjaminowi Whitemanowi w 85. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Baily Cargill. Sytuację bramkową stworzył Carlton Morris.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Warren O'Hora
 53′ Madger Antonio Gomes Ajú
Regan Poole
83′ Taylor Richards
Jordan Houghton74′
86′ Jon Taylor
David Kasumu
75′ Rayhaan Rahim Amari Tulloch
Lasse Sørensen69′
85′ Benjamin Whiteman
Carlton Morris
78′ Tyreece Romayo John-Jules
Matthew Sorinola75′
75′ Jason Eyenga-Lokilo
John Freeman
86′ Ed Williams
Tali Jallow
78′ Fejiri Okenabirhie
Joe Mason69′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Doncasteru Rovers, a zawodnikom gości przyznał jedną.

19 września jedenastka Milton Keynes Dons będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Lincoln City. Tego samego dnia Charlton Athletic FC będzie rywalem zespołu ”Wikingów” w meczu, który odbędzie się w Londynie.