Liga angielska - 1. kolejka League One: Doncaster Rovers FC - Gillingham FC 1-1 (1-1)

3 sierpnia na The Keepmoat Stadium odbyło się starcie 1. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Doncasteru Rovers i Gillingham FC. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 7 939 widzów.

1. kolejka Anglia - League One
2019-08-03 16:00 | Stadion: The Keepmoat Stadium | Widzów: 7939 | Arbiter: J. Busby
Doncaster Rovers FC
Gillingham FC
1
1
K. Sadlier 45'
A. Jakubiak 30'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Drużyna Gillingham FC wygrała aż osiem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut drużyna Gillingham FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Doncasteru Rovers (”Wikingowie”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Gillingham FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Alex Jakubiak. W zdobyciu bramki pomógł Mikael Ndjoli.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Kieran Sadlier. Przy zdobyciu bramki asystował James Coppinger.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 62. minucie Regan Charles-Cook został zmieniony przez Marka Marshalla. W tej samej minucie Alex Jakubiak został zmieniony przez Elliotta Lista, a za Mikaela Ndjolego wszedł na boisko Mark Byrne, co miało wzmocnić jedenastkę Gillingham FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Madgera Antonia na Nialla Ennisa.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Barry'emu Fullerowi z zespołu gości. Była to 79. minuta pojedynku. W 84. minucie w drużynie Doncasteru Rovers doszło do zmiany. Alistair Crawford wszedł za Jamesa Coppingera. W drugiej połowie nie padły bramki.

Regan Evans Charles-Cook62′
 45′ Kieran Sadlier
Ousseynou Cissé
84′ James Coppinger
Max Ehmer
67′ Madger Antonio Gomes Ajú
Connor Ogilvie
84′ Alistair Crawford
Mark Byrne72′
67′ Niall Ennis
Bradley Garmston
Alex Kiwomya
Elliott List62′
William Radley Longbottom
Mikael Mandron

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Gillingham FC wręczył jedną żółtą.

Jedenastka Doncasteru Rovers w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

10 sierpnia drużyna Gillingham FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Burton Albion FC. Tego samego dnia Rochdale AFC będzie gościć drużynę Doncasteru Rovers.