Liga angielska - 1. kolejka League One: Coventry City FC - Southend United FC 1-0 (0-0)

3 sierpnia na St Andrew's Trillion Trophy Stadium w Birminghamie odbył się pojedynek 1. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Coventry City i Southend United. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Coventry City 1-0. Na stadionie zasiadło 6 534 widzów.

1. kolejka Anglia - League One
2019-08-03 16:00 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Widzów: 6534 | Arbiter: C. Hicks
Coventry City FC
Southend United FC
1
0
Z. Westbrooke 51'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć jedenastka Southend United wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Southend United zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Coventry City (”Błękitni”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Southend United wyszedł w zmienionym składzie, za Stephena McLaughlina wszedł Isaac Hutchinson.

Jedynego gola meczu strzelił Zain Westbrooke dla drużyny ”Błękitnych”. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Jordie Hiwula-Mayifuila.

W 56. minucie za Luke'a Hyama wszedł Stephen Humphrys. W 57. minucie w jedenastce Southend United doszło do zmiany. Simon Cox wszedł za Theo Robinsona. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Coventry City postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jordana Shipleya wszedł Josh Eccles, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Liama Kellego z Coventry City, a w szóstej minucie doliczonego czasu starcia Harry'ego Lennona z drużyny przeciwnej.

Sam Mantom
88′ Liam Kelly
Luke Hyam56′
79′ Jordan Shipley
Stephen McLaughlin46′
 51′ Zain Westbrooke
Isaac Hutchinson46′
79′ Josh Eccles
Simon Cox57′
Will Bapaga
Stephen Humphrys56′
Maxime Biamou Ngapmou Yoke
Charlie Kelman

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Coventry City w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

10 sierpnia drużyna Southend United rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Blackpool FC. Tego samego dnia Bolton Wanderers FC będzie gościć zespół ”Błękitnych”.