Liga angielska - 1. kolejka Championship: Watford FC - Middlesbrough FC 1-0 (1-0)

W starciu 1. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 11 września, jedenastka Watford FC zwyciężyła z Middlesbrough FC 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Vicarage Road.

C. Cathcart 11'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania drużyna Watford FC (”Szerszenie”) wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Watford FC w 11. minucie spotkania, gdy Craig Cathcart strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Ken Sema.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Szerszenie”.

W 66. minucie Ken Sema został zastąpiony przez Glenna Murraya. W 75. minucie w drużynie Watford FC doszło do zmiany. Marc Navarro wszedł za Kikę.

Chwilę później trener ”Boro” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego George'a Saville'a. Na boisko wszedł Lewis Wing, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną kartkę w meczu dostał Ben Wilmot z jedenastki gospodarzy. Była to 85. minuta pojedynku. W doliczonym czasie gry w zespole ”Szerszenie” doszło do zmiany. Daniel Phillips wszedł za Domingosa Quinę.

Marcus Bettinelli
 11′ Craig Cathcart
Grant Hall
75′ Francisco Femenia
Djed Spence
Christian Kabasele
Anfernee Dijksteel
85′ Ben Wilmot
Jonathan Howson
Nathaniel Chalobah
Marvin Johnson
Tom Cleverley
Paddy McNair
90′ Domingos Quina
George Saville78′
66′ Ken Sema
Aynsley Pears
75′ Marc Navarro Ceciliano
Marc Bola
Francisco Andrés Sierralta Carvallo
Hayden Coulson
90′ Daniel Phillips
Marcus Browne
Ignacio Pussetto
Dael Fry
66′ Glenn Murray
Lewis Wing78′
Jerome Sinclair
Nathan Wood-Gordon

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Watford FC przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Watford FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.

19 września zespół Middlesbrough FC rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie AFC Bournemouth. Tego samego dnia Sheffield Wednesday FC będzie gościć drużynę ”Szerszenie”.