Liga angielska - 1. kolejka Championship: Nottingham Forest - WBA 1-2 (1-2)

3 sierpnia na The City Ground odbył się pojedynek 1. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Nottinghamu Forest i WBA. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem WBA 2-1. Na stadionie stawiło się 27 592 widzów.

1. kolejka Anglia - Championship
2019-08-03 18:30 | Stadion: The City Ground | Widzów: 27592 | Arbiter: D. England
M. Phillips 26'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 76 meczów zespół Nottinghamu Forest (”Forest”) wygrał 29 razy i zanotował 26 porażek oraz 21 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Matty Cash wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nottinghamu Forest, strzelając gola w ósmej minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Albert Adomah.

Piłkarze WBA (”The Baggies”) szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Kyle Edwards.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników WBA w 26. minucie spotkania, gdy Matt Phillips strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Nathan Ferguson.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Nottinghamu Forest postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Tiaga Silvę i na pole gry wprowadził napastnika Rafę Mira. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 63. minucie w zespole WBA doszło do zmiany. Oliver Burke wszedł za Kennetha Zohore'a.

W 71. minucie za Kierana Gibbsa wszedł Conor Townsend. W 72. minucie Joe Lolley został zmieniony przez Sammego Ameobiego, a za Alfę Semedo wszedł na boisko Brennan Johnson, co miało wzmocnić jedenastkę Nottinghamu Forest. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kyle'a Edwardsa na Rekeema Harpera. Jedyną kartkę w meczu sędzia wręczył Romaine'owi Sawyersowi z WBA. Była to 85. minuta meczu.

Kyle Edwards  15′ 84′
 8′ Matty Cash
Nathan Ferguson
88′ Alfa Semedo Esteves
Filip Krovinović
62′ Tiago Silva
Jake Livermore
Ben Watson
Matt Phillips  26′
Lewis Grabban
Romaine Theodore Sawyers85′
72′ Joe Lolley
Conor Townsend71′
72′ Sammy Ameobi
Oliver Burke63′
88′ Brennan Johnson
Rekeem Harper84′
62′ Rafael Mir Vicente
Jonathan Leko

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”The Baggies” pokazał jedną żółtą.