Liga angielska - 1. kolejka Championship: Millwall FC - Stoke City FC 0-0

12 września na The Den w Londynie odbył się pojedynek 1. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Milwall FC i Stoke City. Mecz zakończył się remisem 0-0.

1. kolejka Anglia - Championship
2020-09-12 16:00 | Stadion: The Den | Arbiter: J. Simpson
Millwall FC
Stoke City FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 starć drużyna Stoke City (”Garncarze”) wygrała 12 razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut drużyna ”Garncarze'” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Milwall FC (”Lwy”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 34. minucie kartkę dostał Ben Thompson z ”Lwy”.

W 64. minucie za Jóna Bodvarssona wszedł Matt Smith. W tej samej minucie w zespole Milwall FC doszło do zmiany. Connor Mahoney wszedł za Masona Bennetta.

W tej samej minucie trener Stoke City postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Tyrese'a Campbella. Na boisko wszedł Steven Fletcher, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie Sam Vokes został zmieniony przez Jacoba Browna, a za Nicka Powella wszedł na boisko Jordan Thompson, co miało wzmocnić drużynę ”Garncarze'”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Scotta Malone'a na Murraya Wallace'a. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Jacob Brown z zespołu gości. Była to 90. minuta starcia.

James Chester
82′ Scott Malone
Sam Clucas
34′ Ben Thompson
John Obi Mikel
Shaun Williams
Nick Powell86′
64′ Mason Bennett
Sam Vokes78′
64′ Jón Dadi Bodvarsson
Tyrese Campbell64′
Joseph Wright
Jack Butland
Shane Ferguson
Harry Souttar
82′ Murray Wallace
Josh Tymon
64′ Connor Mahoney
Thomas Ince
Jiri Skalak
Jordan Thompson86′
Tom Bradshaw
Jacob Brown78′ 90′
64′ Matt Smith
Steven Fletcher64′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

19 września drużyna Milwall FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Rotherham United FC. Natomiast 20 września Bristol City FC zagra z drużyną Stoke City na jej terenie.