Liga angielska - 1. kolejka Championship: Huddersfield Town FC - Norwich City 0-1 (0-0)

12 września na John Smith's Stadium odbyło się starcie 1. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Huddersfield Town i Norwich City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Norwich City 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Płachetę występującego w Norwich City (”Kanarki”).

A. Idah 80'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów jedenastka Huddersfield Town (”The Terriers”) wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Norwich City zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Huddersfield Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie Ben Jackson został zmieniony przez Isaaca Mbenzę. W 58. minucie kartkę dostał Kieran Dowell z jedenastki gości.

Niedługo później trener Huddersfield Town postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Adamę Diakhabego wszedł Jaden Brown, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie. Trener Norwich City postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Kierana Dowella i na pole gry wprowadził napastnika Adama Idaha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 76. minucie w drużynie Norwich City doszło do zmiany. Przemysław Płacheta wszedł za Onela Hernándeza.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Todda Cantwella, piłkarza Norwich City.

Jedyną bramkę meczu dla Norwich City zdobył Adam Idah w 80. minucie. Asystę przy golu zaliczył Teemu Pukki.

W 82. minucie Richard Stearman został zmieniony przez Fraizera Campbella, co miało wzmocnić jedenastkę Huddersfield Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Todda Cantwella na Lukasa Ruppa. W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jadena Browna z Huddersfield Town, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Adama Idaha z drużyny przeciwnej.

Ben Godfrey
82′ Richard Stearman
Onel Lázaro Hernández Mayea76′
57′ Ben Jackson
Kenny McLean
Alex Pritchard
Oliver Skipp
71′ Adama Diakhaby
Teemu Pukki
Joel Pereira Castro
Michael McGovern
71′ 88′ Jaden Brown
Ben Gibson
Romoney Crichlow
Przemysław Płacheta76′
Rarmani Edmonds-Green
Lukas Rupp89′
82′ Fraizer Campbell
Alexander Banor Tettey
57′ Isaac Mbenza
Jordan Hugill
Aaron Rowe
Adam Uche Idah75′  80′ 90′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

19 września zespół Norwich City zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Preston North End FC. Tego samego dnia Brentford FC będzie gościć drużynę Huddersfield Town.