Liga angielska - 1. kolejka Championship: Bristol City FC - Coventry City FC 2-1 (1-1)

W pojedynku 1. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 12 września, drużyna Bristolu City zwyciężyła z Coventry City 2-1 (1-1). Mecz odbył się na Ashton Gate.

M. Godden 33'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Zespół Bristolu City (”The Robins”) wygrał aż 11 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Jamie Paterson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bristolu City, strzelając gola w pierwszej minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomagał Nahki Wells.

W 12. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gustava Hamera z Coventry City (”Błękitni”), a w 14. minucie Tommy'ego Rowego z drużyny przeciwnej. W 23. minucie w zespole Coventry City doszło do zmiany. Jordan Shipley wszedł za Liama Kelly'ego.

Jedenastka Coventry City otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Matt Godden.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Zakowi Vynerowi z drużyny gospodarzy. Była to 52. minuta starcia. W 56. minucie Han-Noah Massengo został zmieniony przez Tyreeqa Bakinsona.

W tej samej minucie Famara Diedhiou został zmieniony przez Chrisa Martina, co miało wzmocnić zespół Bristolu City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gustava Hamera na Bena Sheafa. Trener Coventry City postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Jamiego Allena i na pole gry wprowadził napastnika Tylera Walkera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Niedługo później trener Bristolu City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Nahkiego Wellsa. Na boisko wszedł Antoine Semenyo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Piłkarze Bristolu City w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 82. minucie Tomáš Kalas dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Jamie Paterson.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Dominic Hyam
 82′ Tomáš Kalas
Kyle John McFadzean
Taylor Moore
Josh Pask
52′ Zak Vyner
Leo Skiri Oestigaard
56′ Han-Noah Massengo
Jamie Allen67′
14′ Tommy Rowe
Ryan Giles
56′ Famara Diedhiou
Gustavo Hamer12′ 60′
78′ Nahki Wells
Liam Kelly23′
 1′ Jamie Paterson
Michael Rose
56′ Tyreeq Bakinson
Ben Sheaf60′
Niclas Eliasson
Jordan Shipley23′
56′ Chris Martin
Amadou Bakayoko
78′ Antoine Semenyo
Tyler Walker67′

Zawodnicy Bristolu City otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek drużyna ”Błękitnych” rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Queens Park Rangers FC. Natomiast 20 września Stoke City FC będzie rywalem zespołu Bristolu City w meczu, który odbędzie się w Stoke-on-Trencie.