Liga angielska - 1. kolejka Championship: Brentford FC - Birmingham City FC 0-1 (0-1)

W pojedynku 1. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 3 sierpnia, drużyna Brentford FC przegrała z Birminghamem City 0-1 (0-1). Mecz na Griffin Park obejrzało 11 332 widzów.

K. Pedersen 18'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 starć jedenastka Birminghamu City (”The Blues”) wygrała 13 razy i zanotowała cztery porażki oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Birminghamu City w 18. minucie spotkania, gdy Kristian Pedersen zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Steve Seddon.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gary'emu Gardnerowi z zespołu gości. Była to 29. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”The Blues”.

W 56. minucie sędzia przyznał kartkę Danielowi Crowleyowi z Birminghamu City. W 58. minucie Steve Seddon zastąpił Wesa Hardinga.

Trener Brentford FC postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Emiliana Marcondesa i na pole gry wprowadził napastnika Marcusa Forssa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Po chwili trener ”The Blues” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Crowleya. Na boisko wszedł Ivan Šunjić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 81. minucie Julian Jeanvier został zmieniony przez Jana Žambůreka, co miało wzmocnić jedenastkę Brentford FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacques'a Maghomę na Kerima Mrabtiego.

W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mathiasa Jensena z Brentford FC, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia Wesa Hardinga z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Kristian Pedersen  18′
81′ Julian Jeanvier
Marc Roberts
Ethan Pinnock
Steve Seddon58′
Sergi Canós Tenes
Daniel Crowley56′ 72′
64′ Emiliano Marcondes Camargo Hansen
David Davis
86′ Mathias Jensen
Kerim Mrabti88′
81′ Jan Žambůrek
Ivan Šunjić72′
64′ Marcus Forss
Isaac Vassell

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Birminghamu City przyznał trzy.

Zespół Brentford FC w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

0
1
50%
50%

10 sierpnia zespół ”The Blues” będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Bristol City FC. Tego samego dnia Middlesbrough FC będzie gościć drużynę Brentford FC.